Cortina d'Ampezzo (1224m - 3000m)

kraj: Südtirol, Trentino orientale, Veneto

Cortina d'Ampezzo Cortina d'Ampezzo

Je město v provincii Belluno v Benátském regionu. Jedná se o turisty vyhledávané středisko již od roku 1956, kdy se zde konaly zimní Olympijské hry. V Cortině d´Ampezzo mohou mít stálí návštěvníci pocit, že se zde zastavil čas. Od zimní olympiády v roce 1956 se v Cortině totiž změnilo jen málo.
 
Cortina d´Ampezzo se nachází v centru Valle d’Ampezzo, na jihu je obklopena Val Pusterií a na severu Dolomity. Mezi nejznámější místní hory patří Tofane, Pomagagnòn, Cristallo, Faloria, Becco di Mezzodì a Cinque Torri. Centrum se nachází ve výšce 1 224 m.n.m. a nejvyšší vrchol Tofana di Menzo dosahuje výšky 3 244 m.n.m.
 
Cortina d’Ampezzo je zajímává pro historiky. První spolehlivé informace pocházejí z 1. století n.l., kdy oblast osídlili Římané, které vytlačili Langobardi a později Frankové. Od 10. století se oblast ocitla pod patriarchátem Aquileia a od 15. století pod správou Benátské republiky. V roce 1516 přešla do rukou Habsburků a až po první světové válce v roce 1918 mohli Italové konečně pokládat ampezzanské území oficiálně za své.
 
Turistický ruch se zde sice rozvíjel již od 19. století, ale obrat nastal až po druhé světové válce. Napomohly tomu již zmíněné zimní olympijské hry v roce 1956. V celé oblasti, která během své historie zůstala nedotčená, je možné se věnovat mnoha sportům. Vyhledávanou aktivitou je nordická chůze, protože ampezzanská rokle nabízí mnoho možností k procházkám a výletům všech zátěžových skupin. Některé vrcholy poskytující krásný výhled do okolí jsou zase dosažitelné pouze po via ferrata. Dolomity nabízejí také mnoho možností pro cyklisty všech úrovní. Je však třeba mít na paměti, že zde není dovolen vjezd na cesty určené pouze pěším.
 
Z dalších sportů si turisté mohou vyzkoušet i adrenalinové jako je rafting, hydrospeed, kanoistika nebo navštívit nově zbudovaný  Adrenalin Park. Adrenalin park se nachází v lese cca 15 min pěší chůze od centra střediska.  Odvážlivci mohou vyzkoušet aktivity ve výšce 15 m nad zemí mezi staletými modříny při přecházení po liánách, tibetských mostech, sítích, vodorovných žebřících, vlnitých kmenech a konzolách. Tratě jsou různě dlouhé a vhodné pro všechny. Na své si přijdou také příznivci golfu.
 
Kulturním lákadlem je Válečné muzeum vybudované jako vzpomínka na tragické události první světové války a krvavé boje mezi Italy a Rakušany. Celý prostor se rozkládá v délce asi 5 km a pomůže Vám poznat rozdílné hlediska války v horách.
 

 

Sezóna:
Vzdálenosti:
od Prahy 704 km, od Brna 609 km
Map24
Plánovač cest: zadejte svoji adresu pro cestu do střediska

Poloha střediska: zobrazte středisko na mapě
Diskuze ke středisku: 0 příspěvků | zobrazit všechny

HODNOCENÍ

Turistika & nordic walking
*****
Cykloturistika
****
Golf
Wellness
*
Adrenalinové sporty
****
Kultura & zábava
*
* S-Guide hodnocení
* Vaše hodnocení
HOT-LINE: 605 358 853
E-MAIL: info@sguide.cz

Okolní střediska

Destinace
Hodnocení Podmínky
3 Zinnen (I)
***
Alta Badia (I)
***
Civetta (I)
***
Marmolada – Ar... (I)
***
Sillian (A)
***

Ubytování ve středisku

hotel trieste cortina1.JPG
***

Chcete zajistit jiné ubytování v tomto středisku?

Vám ho na míru zajistíme.