Civetta (1000m - 2100m)

kraj: Südtirol, Trentino orientale, Veneto

Civetta Civetta

Civetta je region ležící v jižních Dolomitech mezi skalními masívy Civetta (3 218 m.n.m.) a Monte Pelma (3 168 m.n.n.). Zajímavostí Civetty je kouzelné přírodní jezero Alleghe, které vzniklo teprve roku 1771 sesuvem půdy, jenž zahradil cestu říčce Cordevole.
 
Civetta, oblast obklopenou městy Alleghe, Selva di Cadore, Zoldo a Palafavera, se nachází přímo v srdci Dolomit Veneto, na jihovýchodě velkého lyžařského střediska Superski Dolomiti.
 
Oblast Civetta s pohádkovou krajinou, obklopena malými romantickými vesničkami, mohutnými horami, překrásnými údolími a šumícími lesy je jako dělaná pro letní vycházky a turistiku do nedotknuté přírody či pro dobrodružnou jízdu na kole. Masivy stoupající k obloze lákají mnoho horolezců k dobytí špiček hor jako jsou Civetta, Pelmo či Marmolada.
 
Tipů na výlet je nespočet. Od Alleghe se šestimístnou lanovkou, ze které je na jezero krásný výhled, můžete vyjet až nahoru a tam si pochutnat na tradičním jídle v hospůdkách a děti přitom nechat dovádět v dětském parku. Odtud můžete pokračovat ještě výše čtyřsedačkovou lanovkou, která vás doveze na oblý vrcholek Col dei Baldi (1 920 m.n.n.), což je centrum celého lyžařského střediska. Středisko je celkově propleteno 26 lanovkovými stanicemi. 
 
Údolím Civetty prochází Alta Via n.1, což je známá trasa Italských Alp. Během putování po této stezce se ponoříte do tajů alpské přírody a téměř s ní splynete. Pohostinnost horských chaloupek toto dobrodružství ještě více podtrhne.
 
Zoldo Ring je jednou z nejkrásnějších turistických stezek v Dolomitech. Začátek i konec je ve Forno a během cesty zdoláváte několik ledovců, horských masivů a procházíte i horskými vesničkami.
 
Při výstupu na horu Pelmetto můžete vidět zachovalé stopy dinosaurů z pradávných dob. Pokud vás stopy po dinosaurech zaujmou a zajímá vás doba pravěká, můžete navštívit muzeum Vittorino Cazzetta v Selva di Cadore, které ukrývá pozůstatky prehistorického muže nalezeného v údolí Fiorentina a další zajímavé archeologické nálezy z dávných dob.
 
Hotely v této oblasti jsou řízeny především zdejšími rodinami, které se o své klienty umějí postarat a jsou ochotny udělat pro své hosty to nejlepší. Příjemnou a rodinnou atmosféru navodí místní bohatá nabídka specialit. V typických hospůdkách se můžete oddávat tradičním písním a vynikajícímu italskému vínu. Pro hosty, kteří se nebojí a rádi si zazpívají, se pořádají četné pěvecké soutěže a oblíbené karaoke. 

Sezóna:
Vzdálenosti:
od Prahy 688 km, od Brna 643 km
Map24
Plánovač cest: zadejte svoji adresu pro cestu do střediska

Poloha střediska: zobrazte středisko na mapě
Diskuze ke středisku: 0 příspěvků | zobrazit všechny

HODNOCENÍ

Turistika & nordic walking
Cykloturistika
Golf
Wellness
Adrenalinové sporty
Kultura & zábava
* S-Guide hodnocení
* Vaše hodnocení
HOT-LINE: 605 358 853
E-MAIL: info@sguide.cz

Okolní střediska

Ubytování ve středisku

sol e nef.jpg
***

Chcete zajistit jiné ubytování v tomto středisku?

Vám ho na míru zajistíme.