Brixen/Plose (1067m - 2512m)

kraj: Südtirol, Trentino orientale, Veneto

BRIXEN

Sport:
deep_snow_running kulečník tenisová hala sauna pěší turistika snowball paragliding kluziště rogalo sáně s koňmi bruslařská dráha crosscountry lyžování
Zábava:
noční klub restaurace kino koncert vinný sklep divadlo kavárna diskotéka

MERANSEN

Sport:
pěší turistika snowball bruslařská dráha rogalo sáně s koňmi deep_snow_running tenisová hala crosscountry lyžování
Zábava:
diskotéka folklore restaurace koncert kavárna taneční hala

VALS

Sport:
deep_snow_running pěší turistika paragliding bruslařská dráha crosscountry lyžování tenisová hala snowball
Zábava:
restaurace kavárna diskotéka koncert folklore noční klub taneční hala slides

KATEDRÁLA V BRESSANONE - DUOMO

Popis:

Prvotní konstrukce katedrály ve stylu "ottonaiano" pochází z 10. století. Po dvou požárech byla kolem roku 1200 přestavěna v románském stylu. Nová barokní stavba pochází z let 1745 až 1754. Můžeme zde vidět fresky Paula Frogera, známá je především velká freska o 200 m2 v centru lodi, která zobrazuje uctívání beránka. Další fresky pocházejí např. od Theodora Benedettiho a Hanse Lienbergera, vstupní síň byla vystavěna Jakobem Pirchstallerem v roce 1783 v neoklasicistickém stylu.
Katedrála je zavřená od 12 do 15 hod. Návštěvní prohlídky od Velikonoc do svátku Všech svatých od pondělí do soboty od 10:30 do 15:00.

Poloha: Zobrazte na mapě

KLÁŠTER

Popis:

Románský klášter s křížovými trámy pochází ze 14 století, jeho architektura představuje evoluci ve středověkém umění. Můžeme zde nalézt fresky z období let 1390 až 1500, mezi nimi jsou cenná díla malířství pozdní gotiky.
Klášter je zavřený od 12 do 15 hodin.

Poloha: Zobrazte na mapě

BISKUPSKÝ PALÁC – DIECÉZNÍ MUZEUM A MUZEUM BETLÉMŮ

Popis:

Biskupský palác byl rezidencí biskupů z Brassanone a pochází  ze 13. století. Je považován za architektonický klenot a zároveň za poklad duchovního umění. Ve více než 70 místnostech uvidíte průřez duchovním uměním jižních Tyrol, naleznete zde i známou sbírku zrození a části sbírky pokladu, který náleží katedrále v Brixenu včetně známého Adlerkaselu. Sbírka středověkého sochařství a deskového malířství je nejucelenější sbírkou v jižním Tyrolsku. V galerii můžete nalézt díla umělců jako je např. Lucas Cranach, Paul Troger, Carl Henrici atd. Díky výstavní ploše 6600m2 je diecézní muzeum v Brixenu jedním z nejobsáhlejších duchovních sbírek vůbec.
V diecézním muzeu jsou následující sekce: středověké duchovní umění a moderní doba (expozice ve 35 sálech), císařské apartmá s obrazy, nábytek a porcelán (7 sálů), biskupský apartmán s expozicí dějin kněžství (10 sálů), kancelář duchovního s expozicí dějin diecéze (8 sálů), kancelář s expozicí pečetí a erbů (2 sály) a poklad Duomu (chrám) a Betlémy.
Otvírací doba:
od 15 března do 31 října
ÚT - Ne 10:00 - 17:00
PO zavřeno

Poloha: Zobrazte na mapě

FARMACEUTICKÉ MUZEUM

Popis:

V muzeu se nachází expozice předmětů k výrobě léků, je zde popsán vývoj a proměna farmaceutického umění za posledních 400 let.
Otvírací doba:
PO, ST 14:00 - 18:00
SO 11:00 - 16:00

Poloha: Zobrazte na mapě

FARNÍ KOSTEL SV. MICHALA

Popis:

Románský kostel Sv. Michala pochází z 11. století, můžeme zde vidět gotický kůr a zvonici z 15. století a loď kostela ve stylu pozdní gotiky, která pochází z roku 1500. Zajímavé jsou fresky od Josefa Hautzingera z Vídně, který byl žákem Paula Trogera. Oltář je stylu baroka, neoklasicismu a romantismu. Proslulá  je také dřevěná socha z 15. století. Brána farního kostela, který je zasvěcený Sv. Michaelovi Archandělovi, je se svými 72 metry výšky společně s branami Duomu symbolem města. Současná podoba pochází z roku 1459.

Poloha: Zobrazte na mapě
HOT-LINE: 605 358 853
E-MAIL: info@sguide.cz

Okolní střediska

Destinace
Hodnocení Podmínky
Kronplatz (I)
****
Sterzing / Wip... (I)
***
Val di Fassa (I)
****
Val Gardena / ... (I)
*****

Ubytování ve středisku

hotel_aurora/aurora_hlavni.jpg
***

Chcete zajistit jiné ubytování v tomto středisku?

Vám ho na míru zajistíme.