Bardonecchia (1310m - 2750m)

kraj: Valle d´Aosta, Piemonte

Bardonecchia.jpg Bardonecchia

Historie známého střediska Bardonecchia sahá až do roku 1001, kdy bylo založeno císařem Otou III. Historie Bardonecchi je velice rozsáhlá a zanechala po sobě mnoho uměleckých děl. Významné jsou rukodělné výrobky ze dřeva či z kamene, fresky, ale i různé druhy architektur, jako stará románská kaple nebo pevnost Bramafam.
Kamenné hory, skalnaté stěny, spadané kamení zformované větrem, vodou nebo ledovci, to jsou časté cíle horolezců v Bardonecchia. Voda, která formovala celé okolí je hlavním zdrojem bohatství Alta Valle Susa. V jakémkoliv ročním období lze v horách spatřit malá jezírka, která se jmenují podle barvy vody: zelené jezero, bílé, černé nebo sedmibarevné jezero či prameny potoků a vodopády. Klidné toky, ale i dravé bystřiny jsou velice oblíbené u návštěvníků, kteří jich využívají k oblíbeným sportovním aktivitám jako jsou kanoistika, hydrospeed nebo rafting.
Zájem o sport se v Bardonecchi objevil již v minulém století. Otevření železničního tunelu Frejuj v roce 1870 způsobilo radikální změnu okolí, které ztratilo svůj zemědělský ráz a stalo se hraničním územím a vyhledávanou oblastí v době letní sezóny. Na začátku 20. století se začalo uvažovat i o zimním sportu, byl založen Ski club Bardonecchia a v roce 1911 bratři Smithové upořádali představení ve skocích na trampolíně na místě, které dodnes nese jejich jméno – Campo Smith. V únoru 2006 se v Bardonecchia konaly 20. zimní Olympijské hry, především pro snowboardové disciplíny.
Léto je v Bardonecchia sezónou mezinárodních soutěží horských kol, turistiky a fotbalových utkání. V okolí se nachází velké množství stezek, které je možné projít pěšky či projet na koni. Jedná se o ekologické stezky nebo trasy vedoucí přes údolí, kopce i vrcholy, kolem nádrží i jezer. V Bardonecchia se nebudou nudit ani cyklisté, kteří si mohou vybrat z bohaté nabídky tras pro horská kola pro všechny úrovně nebo v budoucnu vyzkoušet speciální nabídky Bike Parku, který se teprve začíná budovat.
 

Sezóna:
Vzdálenosti:
od Prahy 1087 km, od Brna 1207 km
Map24
Plánovač cest: zadejte svoji adresu pro cestu do střediska

Poloha střediska: zobrazte středisko na mapě
Diskuze ke středisku: 0 příspěvků | zobrazit všechny

HODNOCENÍ

Turistika & nordic walking
Cykloturistika
Golf
Wellness
Adrenalinové sporty
Kultura & zábava
* S-Guide hodnocení
* Vaše hodnocení
HOT-LINE: 605 358 853
E-MAIL: info@sguide.cz

Okolní střediska

Destinace
Hodnocení Podmínky
La Plagne (F)
*****
Les Arcs (F)
*****
Limone Piemont... (I)
***
Montgenèvre (F)
****
Sestriére a Vi... (I)
*****
Valberg (F)
***
Val d'Isère a ... (F)
*****
Valmeinier-Val... (F)
****

Ubytování ve středisku

Chcete zajistit ubytování v tomto středisku?

Vám ho na míru zajistíme.