Alta Badia (1350m - 2778m)

kraj: Südtirol, Trentino orientale, Veneto

Alta Badia/Hochabteital Alta Badia

Alta Badia/Hochabteital je synonymem pro VIP středisko světové kvality. V Alta Badia se ideálně kloubí přírodní bohatství s moderním turistickým střediskem. Corvara, Colfosco, La Villa, San Cassiano, Pedraces a La Val jsou vesničky, kde místní lidé žijí ustáleným na tradice starověké Ladinské kultury bohatým životem. Vesničky jsou rozděleny do tří administrativních celků Corvara, Badia a La Valle. Alta Badia ležící v údolí obklopeném úžasnými vrcholy Dolomit je popisována jako srdce Dolomit a to nejen kvůli své geografické poloze.
 
Vesnička Corvara, umístěná na úpatí pohoří Sassongher, je střediskem turismu. Díky kvalitním službám patří Corvara mezi nejvyhledávanější turistická centra v Alpách. Nejmenším a nejklidnějším místem oblasti je La Val,kdečlověk zapomene na starosti všedních dní a užívá relaxace. Vesnička Colfosco je obklopena masívem Sella a pohořím Sassongher a je nejvýše položeným obydleným místem v Alta Badia. Colfosco se pyšní malebným gotickým kostelem, známým z klasických fotek Dolomit. La Villa leží na úpatí Gardenazza a Piz La Villa a její dominantou je krásný zámeček Ciastel Colz. San Cassiano je situováno mezi úžasnými stěnami pohoří Conturines, La Varella, Settsass a Lagazuoi. Většina čtyřhvězdičkových hotelů postavila své základy právě zde a odpoledne se centrum této vesničky stává pěší zónou a odpočinkovým místem pro turisty.
 

Během turistických výletů mohou návštěvníci obdivovat kouzelnou dolomitskou floru a není neobvyklé zahlédnout typická alpská zvířata jako je jelen, liška, kamzík a svišť.

 
Cyklistické trasy jsou vhodné pro všechny typy cyklistů. Díky lanovce Piz La Ila, která je přizpůsobena pro převoz kol, se lze vyvést nahoru i s kolem bez námahy. Lanovka je v provozu celý týden kromě středy. První neděli v červenci se v Alta Badia koná každým rokem slavný Maratona dles Dolomites, což je mezinárodní dolomitský maratón cyklistů, kteří se odhodlali zdolat průsmyky a vrcholky Dolomitů. V posledních letech se tento maratón označuje za jeden z nejdůležitějších amatérských cyklistických závodů v Evropě. Začátek závodu je v La Villa.
 
Nordická chůze se stala součástí zdravé dovolené v Alpách. Alta Badia nabízí četné množství tras: lehčí po údolích nebo obtížnější v horách. Kdo rád objevuje kraj z koňského hřbetu, i ten si přijde v Alta Badia na své. Objevovat alpskou kouzelnou krajinu můžete buď z koňského sedla nebo z povozu taženým koňmi. Milovníci golfu si mohou od června do října zahrát na novém devíti jamkovém hřišti PAR 72. Golfové hřiště je vzdáleno jen pár kilometrů od centra Corvary.
 
Koho láká bruslení, může si ho vyzkoušet na krytém zimním stadionu v Corvara, který pořádá také diskotéky na ledě. Z dalších sportů Alta Badia nabízí lukostřelbu, horolezectví, rybaření, volejbal, košíkovou, fitness nebo tenis.
 
Přírodní jezerní oblast Corvara nabízí svým návštěvníkům příjemný pobyt u jezera, kde je pro děti vybudováno mezi stromy přírodní dětské hřiště.
 
Skvělým tipem je zvířecí park Paraciora-Sompunt nebo farma a ranč v Colfoscu, kde je moci poznat pestrou paletu zvířat typických pro chov na farmách i z oblasti Dolomit. V Alta Badia se nacházejí dvě rezervace. V Puez-Odle, ležící ve skalnaté oblasti Luson a Plose, se vyskytují četné chráněné a ohrožené druhy flory jako rododendron nebo blatouch. Z fauny je zastoupen známý zlatý orel. Druhou přírodní rezervací je Fanes-Senes-Braies. Zajímavostí této rezervace je jeskyně, kde v roce 1987 byly nalezeny fosílie kostí jeskynního medvěda.  

Sezóna:
Vzdálenosti:
od Prahy 680 km, od Brna 744 km
Map24
Plánovač cest: zadejte svoji adresu pro cestu do střediska

Poloha střediska: zobrazte středisko na mapě
Diskuze ke středisku: 0 příspěvků | zobrazit všechny

HODNOCENÍ

Turistika & nordic walking
****
Cykloturistika
*****
Golf
***
Wellness
**
Adrenalinové sporty
*****
Kultura & zábava
*
* S-Guide hodnocení
* Vaše hodnocení
HOT-LINE: 605 358 853
E-MAIL: info@sguide.cz

Okolní střediska

Ubytování ve středisku

Garni_Miriam_leto
**

Chcete zajistit jiné ubytování v tomto středisku?

Vám ho na míru zajistíme.