Val d'Isère a Tignes (1550m - 3450m)

kraj: Savoie

tignes.jpg Val d'Isère a Tignes

Účelové Tignes s „panelákovou“ architekturou a zmodernizovaná původně malinká horská vesnička Val d´Isére tvoří základ tohoto turistického střediska.

Nejstarší zmínky jsou o keltských osadách. S příchodem Římanů se údolí stalo důležitou trasou pro legionáře a mezinárodní obchod a také kořeny názvů obou vesniček sahají do této doby. V každé osadě v celém údolí najdeme alespoň jednu skromnou kapličku ze 17. století a uprostřed se vypíná stejně starý kostel svatého Bernarda. Vedle něho stojí jeho předchůdce kaple svatého Rocha.
Architektura ve Val d’Isére je typicky savojská, využívající původních materiálů: kámen, dřevo kov a břidlice. Najdeme zde však hodně rozdílů především u kamenných chat, která jsou nejčastějším zdejším obydlím. V letech 1983 – 1992 se v okolí, díky Olympijským hrám, mnohé změnilo.

Mezi tradiční lákadla patří světoznámé savojské speciality. Strava horalů je tučná a kalorická. Oblíbené jsou brambory zapékané v sýru a smetaně. Daleko za hranicemi jsou známé fondue: hrnec s horkým sýrem, pod kterým hoří lihový kahan, a do kterého si hosté namáčejí kostky bílého chleba. Ty se nabodávají na speciální dlouhé vidličky. Komu kostka upadne do hrnce, platí láhev vína.

Ze Švýcarska pochází raclette. Servírování vyžaduje zkušenost, protože se jedná o půl kola sýru, který ze strany ohřívá elektrická spirála. Jen co sýr změkne, kolo se odklopí od spirály a dřevěnou špachtlí se vrstva roztaveného sýra seškrábne na talíř. Tradiční pochoutkou jsou buřtíky z mletého masa zvané diots. Specialitou k pití je kir podávaný jako aperitiv, borůvkový sirup zalitý bílým vínem. Kir royal se zalévá šampaňským.

Během letní sezóny je zde pro návštěvníky připravena pestrá nabídka sportovních aktivit i aktivit pro volný čas jako fotbal, minigolf, bazény, tenisové kurty nebo kurzy tance. V blízkosti se nachází zábavný park s lanovými dráhami a od půlky června do půlky srpna je možné využít nabídky letního lyžování na Glacier du Pissaillas.

Ve Vallée du Manchet je golfové hřiště s 18-ti jamkami, Putting Green a hřiště pro začínající hráče. Oblíbená je „Zone 4x4“, kde je možné se projet v off roadovém vozidle. Nachází se poblíž Bellevarde, na 200 ha ve výšce 2 300 – 2 800 m.n.m. a během měsíců července a srpna se zde pořádají přehlídky a závody. Také milovníci jednostopých vozidel najdou plné uspokojení. Mohou vyzkoušet motocross pod vedením zkušených jezdců. Velký přírodním lákadlem je první francouzský národní park Vanoise, který byl založen v roce 1963. Nachází se v Savojském regionu mezi údolími Moriana a Tarentaise. Vrcholy zde dosahují výšky 3.000 m.n.m. Můžete zde nalézt obrovské nerostné bohatství a jedinečnou floru a faunu. Mezi nejvýznamnější místní zvířata patří kozorožec, kamzík, orel sklaní, kur sněžný, svišť a jiní.
 

Sezóna:
Vzdálenosti:
od Prahy 1071 km, od Brna 1254 km
Map24
Plánovač cest: zadejte svoji adresu pro cestu do střediska

Poloha střediska: zobrazte středisko na mapě
Diskuze ke středisku: 0 příspěvků | zobrazit všechny

HODNOCENÍ

Turistika & nordic walking
Cykloturistika
Golf
Wellness
Adrenalinové sporty
Kultura & zábava
* S-Guide hodnocení
* Vaše hodnocení
HOT-LINE: 605 358 853
E-MAIL: info@sguide.cz

Okolní střediska

Destinace
Hodnocení Podmínky
Bardonecchia (I)
****
La Plagne (F)
*****
Les Arcs (F)
*****
Limone Piemont... (I)
***
Tignes - ledov... (F)
***

Ubytování ve středisku

Chcete zajistit ubytování v tomto středisku?

Vám ho na míru zajistíme.