Orciéres-Merlette (1850m - 2655m)

kraj: Alpes du Sud

or.jpg Orciéres-Merlette

Město Merlette vzniklo v ranných šedesátých letech a svými terasovitými k horským svahům přiléhajícími mnohopatrovými hotely a bytovými stavbami připomíná spíše obraz nudně funkčního střediska. Na druhou stranu nabídka služeb střediska nemůže být lepší. Především pro děti je zde připraveno mnoho příležitostí pro objevování krás okolí, a to přinejmenším hravým způsobem prostřednictvím procházek po vysokohorských pastvinách vyplněných pikniky a hrami. Děti jistě nepohrdnou ani plaveckými bazény s vodopády a tobogány.

V letních měsících se zde návštěvníci věnují především turistice a cyklistice. Četné značené stezky vedou přes lesy, horské pastviny i hory. Možné je i zajistit si exkurze s horskými průvodci. Můžete zde hrát tenis, golf, paintball, vyzkoušet si jízdu na koni a lukostřelbu nebo rybolov na vysokohorských řekách a jezerech. Pro náročnější je nabídka rozšířena o paragliding a horolezectví. Unikátní je bruslařská plocha o rozloze 1600m2.

Mnozí ocení i relaxační a fitness centra, 2 kinosály, bowling i velký počet barů a restaurací, kde máte možnost ochutnat místní speciality kulinářského umění. Regiony Champsaur & Valgaudemar ve kterých se středisko nachází jsou známé také pořádáním tradičních událostí jimiž vzdávají čest pastýřskému životu. Navštívíte-li tyto alpské regiony nenechte si ujít hudební a taneční festivaly.

 

Sezóna:
Vzdálenosti:
od Prahy 1278 km, od Brna 1338 km
Map24
Plánovač cest: zadejte svoji adresu pro cestu do střediska

Poloha střediska: zobrazte středisko na mapě
Diskuze ke středisku: 0 příspěvků | zobrazit všechny

HODNOCENÍ

Turistika & nordic walking
***
Cykloturistika
***
Golf
Wellness
***
Adrenalinové sporty
***
Kultura & zábava
***
* S-Guide hodnocení
* Vaše hodnocení
HOT-LINE: 605 358 853
E-MAIL: info@sguide.cz

Okolní střediska

Destinace
Hodnocení Podmínky
Les Orres (F)
***
Montgenèvre (F)
****
Puy-Saint-Vinc... (F)
***
Vars a Risoul (F)
****

Ubytování ve středisku

Chcete zajistit ubytování v tomto středisku?

Vám ho na míru zajistíme.