Montgenèvre (1860m - 2700m)

kraj: Alpes du Sud

Montgenèvre

I přes nadmořskou výšku 1860m zůstává městečko Montgenèvre ve stejnojmenném průsmyku nejpřístupnějším střediskem Alp. Středisko je situováno 4,5h od Paříže díky stanici TGV v 15km vzdáleném italském středisku Oulx. Vzhledem k Středomořskému klimatu těží Montgenèvre také z výjimečně vysoké úrovně sluneční aktivity – může se pochlubit třemi sty slunečními dny v roce. Tato zdánlivá výhoda však způsobila, že spolu s náporem turistů Mongenévre ztratilo mnoho ze svého vesnického šarmu.
Alpské středisko Montgenèvre je ideálním místem pro aktivní dovolenou. Městečko obklopují 100km dlouhé trasy pro milovníky turistiky. Mnoho cest vás zavede do krás aplských vrcholků ať už za doprovodu průvodce či bez něj. Již od roku 2005 je léto v Montgenèvre plně věnováno příznivcům horských kol. Důkazem toho, že je tato oblast stále více zapojena do této aktivity je nejen rostoucí počet tras pro ni určených, ale také velké množství každoročně organizovaných závodů a událostí.
Ve středisku najdete také plavecký bazén, tenisové kurty, vyzkoušet můžete projížďku na koni či letní bobovou dráhu. Hladinu adrenalinu pozvednou místní via ferrata nebo horolezecké stěny vhodné pro začátečníky i pokročilé. S instruktorem rybaření se naučíte různým rybářským technikám na řekách a horských jezerech. Čistý a pozvbuzující vzduch, rozkvetlá pole, hluboké lesy a řada sportovních aktivit, to vše v sobě Montgenèvre spojuje
 

Sezóna:
Vzdálenosti:
od Prahy 1095 km, od Brna 1215 km
Map24
Plánovač cest: zadejte svoji adresu pro cestu do střediska

Poloha střediska: zobrazte středisko na mapě
Diskuze ke středisku: 0 příspěvků | zobrazit všechny

HODNOCENÍ

Turistika & nordic walking
***
Cykloturistika
***
Golf
Wellness
***
Adrenalinové sporty
***
Kultura & zábava
***
* S-Guide hodnocení
* Vaše hodnocení
HOT-LINE: 605 358 853
E-MAIL: info@sguide.cz

Okolní střediska

Destinace
Hodnocení Podmínky
Les Sybelles (F)
*****
Orciéres-Merle... (F)
****
Puy-Saint-Vinc... (F)
***
Serre Chevalie... (F)
*****
Sestriére a Vi... (I)
*****

Ubytování ve středisku

Chcete zajistit ubytování v tomto středisku?

Vám ho na míru zajistíme.