Les Portes du Soleil (F) (900m - 2466m)

kraj: Haute Savoie

les portes.jpg Les Portes du Soleil (F)

Středisko Les Portes du Soleil nazývané často jako sluneční brána nebo brána ke slunci se rozprostírá na hranici mezi Francií a Švýcarskem. Jedná se o ráj 14-ti středisek mezi nejkrásnějším panoramatem Alp, a to Ženevským jezerem a horou Mont Blanc nabízející zdolávání nejvyších hor evropského kontinentu.

 

Dovolená v této oblasti může být jak sportovní, tak odpočinková přinášející Vám uvolnění a pohodu. Procházka nádhernou rozlehlou krajinou, plavba po jezerech, nebo dotyk sněhobílé pokrývky na vrcholcích. Toulky krajinou jsou o to příjemnější, že není třeba hlídat přechod státních hranic. 24 vleků, které jsou v provozu i v létě zaveze turisty až na vrcholky hor. Zde lze podniknout příjemnou i náročnou túru, kterou zpříjemňuje 400 horských alpských chat, kde je možné si odpočinout a občerstvit se. Při procházce návštěvníci mohou postupně objevit 10 překrásných vysokohorských jezer. Pro milovníky cyklistiky nabízí oblast 650 km značených cest mezi Francií a Švýcarskem.

 

Střediska patřící do francouzské části regionu Les Portes du Soleil jsou Abondance, Avoriaz, La Chapelle d´Abondance, Chatel, Les Gets, Montriond, Morzine a Saint-Jean d´Aulps.

 

Avoriaz je obklopeno jezery, vodopády, bystřinami, nádhernou florou a faunou. Avoriaz je středisko, které Vám nabízí sportovní možnost jako pěší turistika a cykloturistika, nordickou chůzi a afghánskou chůzi. Afghánská chůze je specifické spojení dechu a chůze v synchronizujícím druhu chůze, který umožňuje přizpůsobení dýchání rytmu chůze díky speciálním cvičením, která provádějí kvalifikovaní instruktoři.

 

Les Gets se nachází mezi Ženevským jezerem a horou Mont Blanc v srdci regionu Les Portes du Soleil. Středisko respektuje tradice, zaručuje milé přijetí a kvalitní služby. Prezentuje typickou savojskou horskou vesnici, která svou typickou bohatou architekturou s kamennými a dřevěnými chatrčemi tvoří kulturní dědictví. Pěší túry, cyklistické túry, golf pod Mont Blancem, Tarzanovy houpačky v Dobrodružném parku a četné další atrakce lze zažít v městečku Les Gets.

 

Morzine nabízí lesk slavné Tour de France, architekturu, tradiční životní styl, výrobu alpského sýra a břidlice. Horolezectví, kanoistika, pěší túry a mnohé další způsoby lze využít pro poznání oblasti Les Portes du Soleil. Specifickou a jistě velice zajímavou atrakcí pro děti je projížďka na oslíku. Z dalších sportů lze nabídnout letní sáňkování na umělé dráze, vodní park, tenisové kurty, umělou horolezeckou stěnu, fitness, park pro in-line bruslaře a skateboarding, jízdu na koni, golf a minigolf, rybaření, let balónem, lanové překážky a další.

 

Sezóna:
Vzdálenosti:
od Prahy 938 km, od Brna 1144 km
Map24
Plánovač cest: zadejte svoji adresu pro cestu do střediska

Poloha střediska: zobrazte středisko na mapě
Diskuze ke středisku: 0 příspěvků | zobrazit všechny

HODNOCENÍ

Turistika & nordic walking
***
Cykloturistika
***
Golf
***
Wellness
**
Adrenalinové sporty
***
Kultura & zábava
***
* S-Guide hodnocení
* Vaše hodnocení
HOT-LINE: 605 358 853
E-MAIL: info@sguide.cz

Okolní střediska

Destinace
Hodnocení Podmínky
Chamonix Mont-... (F)
****
Le Grand Massi... (F)
****
Les Rousses (F)
***
Leysin / Les M... (CH)
***
Villars-sur-Ol... (CH)
****

Ubytování ve středisku

Chcete zajistit ubytování v tomto středisku?

Vám ho na míru zajistíme.