Les Arcs (1200m - 3226m)

kraj: Savoie

les arcs 2.jpg Les Arcs

Les Arcs je sportovní a moderní středisko situované v Savojských Alpách v Haute Tarentaise ve Francii. Středisko Les Arcs leží přímo nad městem Bourg Saint Maurice a je tvořeno 4 moderními “vesničkami“ podle jejich nadmořských výšek: Arc 1600, Arc 1800, Arc 1950 a Arc 2000. Kromě nich se zde nacházejí další střediska, jako je Peisey Vallandry, Vallandry a Villaroger a jiné. Všechna tato střediska jsou navzájem propojena lanovkami.
Nejvyšším vrcholem Les Arcs je Aiguille Rouge. Ve Francii je Les Arcs považováno za největší středisko i z toho důvodu, že je vybaveno nejmodernějšími kabinovými lanovkami a stanicemi s kvalitními službami. Les Arcs je spojené s dalším velkým střediskem La Plagne nejdelší kabinovou lanovkou svého druhu “Vanoisse Express“. Kabiny pojmou až 200 lidí a nad údolím Ponthurin projedou za čtyři minuty.


Lanovka Funiculaire zajišťuje výborné spojení do městečka Bourg Saint Maurice ze středisek ve vyšších polohách, kde se můžete potěšit atmosférou horského městečka a navštívit místní restaurace, obchůdky nebo si zajít do bazénu. Lanovka z Bourg Saint Maurice dopraví turisty zpět do střediska během necelých sedmi minut.
Les Arcs je propleteno mnoha turistickými stezkami, které vedou až k ledovcům šplhajícím do výšek nad 3 000 m.n.m. Navštívit a projít se můžete i v národním parku Vanoisse, který nabízí více než 500 km značených stezek pro turisty. Samozřejmě je možno vydat se na průzkum s horskými průvodci, kterým je kouzelná příroda v okolí ledovců domovem.
Díky rozsáhlé síti kabinových lanovek, které jsou přes léto v provozu od července do srpna je možné prozkoumat mnoho zajímavých míst. 10 značených cyklistických stezek připravených pro horská kola vedou až k vrcholkům ledovců.


Řeka Haut-Isère nabízí plno možností sportu a zábavy. Haute- Istre, jeden z nejdelších toků ve Francii, je ideální pro rafting a je skvěle zařízen i pro kanoistiku. V čisté pramenité vodě tekoucí z oblasti ledovců je možno se v letních měsících zvlažit i zaplavat.


Z divokých peřejí řeky
Haut-Isère mohou turisté zamířit na zelené louky v Arc 1800, obdivovat fantastické vrcholky Mont Blanc a při tom si zahrát golf. Volný čas pomohou vyplnit profesionálové místního sportovního klubu, kteří nabízejí své služby pro více než 30 sportů od horské cyklistiky, vodních parků, squashu, beach volejbalu, dobrodružných parků, až po fitness, strečink, step, vodní aerobik a další. Z uměleckých aktivit to může být malování na hedvábí, bavlnu nebo vyřezávání do dřeva. K dispozici je také 30 tenisových kurtů v srdci Alp. Nastase Academy pořádá kurzy tenisu již pro děti a využívá moderních metod učení podle úrovně sportovce.


Les Arcs je moderní středisko významné svou moderní a tradiční architekturou jednotlivých středisek a přitom začleněné a spojené s horskou krajinou. Fascinující výhledy na Mont Blanc a nádherná příroda v okolí rozmanitých středisek vhodných pro každou generaci. Není divu, že oblast bývá označována za jednu z nejkrásnějších ve francouzských Alpách.

Sezóna:
Vzdálenosti:
od Prahy 1172 km, od Brna 1253 km
Map24
Plánovač cest: zadejte svoji adresu pro cestu do střediska

Poloha střediska: zobrazte středisko na mapě
Diskuze ke středisku: 0 příspěvků | zobrazit všechny

HODNOCENÍ

Turistika & nordic walking
***
Cykloturistika
***
Golf
Wellness
***
Adrenalinové sporty
**
Kultura & zábava
**
* S-Guide hodnocení
* Vaše hodnocení
HOT-LINE: 605 358 853
E-MAIL: info@sguide.cz

Okolní střediska

Destinace
Hodnocení Podmínky
Arêches-Beaufo... (F)
***
Courmayeur (I)
***
La Plagne (F)
*****
Tignes - ledov... (F)
***
Val d'Isère a ... (F)
*****

Ubytování ve středisku

Chcete zajistit ubytování v tomto středisku?

Vám ho na míru zajistíme.