Les Sybelles (1100m - 2620m)

kraj: Savoie

le corbier 1.jpg (1) Les Sybelles

Údolí Maurienne je geografické spojení mezi Combe v Savojsku a Itálií. Vysoké vrcholy, které ohraničují tohle údolí vyúsťují mezi Albertville a Chambéry, proto ho také geologové a vědci označují za osu alpského řetězce.

Podél 120 km je možné nalézt různorodé druhy skal. Nejčastěji se zde vyskytuje břidlice a sádra a tvoří různé typy malých nebo uzavřených údolíček,  nebo naopak otevřených a velmi pohostinných údolíček. Všude kolem se vyskytují ojedinělé pohledy na vrcholy vyvyšující se nad celou krajinou, jako
Charbonel, Thabor, Grand Casse, Guglie d'Arves nebo pohoří Belledonne.

Světová proslulost údolí je zapříčiněna blízkostí nejvyšších vrcholů Alp, které jsou častým cílem pro milovníky cyklistiky. Prestižní závod Tour de France pravidelně projíždí těmito místy a proto se sem také sjíždějí profesionální i amatérští cykloturisté z celé Evropy především do Saint-Jean-de-Maurienne.

Městečko Saint-Jean-de-Maurienne je kromě cyklistiky známé bohatou historií. Původ Savojské historie se zrodil právě tady. Památky a historická místa přitahují do Saint-Jean-de-Maurienne četné návštěvníky.

Corbier se nachází ve výšce 1 550 m.n.m. uprostřed pohoří Arvan-Villards. Jedná se především o lyžařské středisko založené v 60. letech, ale fungující i během období letní sezóny. V letním období se návštěvníci věnují především turistice. Značené stezky vedou přes vesničky a střediska, lesy, horské pastviny i hory. Možné je i zajistit si exkurze s horskými průvodci. Pro náročnější je nabídka rozšířena o via ferrata, výstupy na ledovce, horolezectví, slaňovámí či kanoistika. Dále můžete hrát tenis, volejbal, badminton,vyzkoušet si jízdu na koni, lukostřelbu či rybolov.

Pozornost přitahuje místní barokní kostel od Fontcouverta nebo návštěva sýrárny, kde se podle tradičních receptů vyrábí kořeněné kozí sýry.

 

Sezóna:
Vzdálenosti:
od Prahy 1129 km, od Brna 1258 km
Map24
Plánovač cest: zadejte svoji adresu pro cestu do střediska

Poloha střediska: zobrazte středisko na mapě
Diskuze ke středisku: 0 příspěvků | zobrazit všechny

HODNOCENÍ

Turistika & nordic walking
***
Cykloturistika
***
Golf
Wellness
**
Adrenalinové sporty
**
Kultura & zábava
***
* S-Guide hodnocení
* Vaše hodnocení
HOT-LINE: 605 358 853
E-MAIL: info@sguide.cz

Okolní střediska

Destinace
Hodnocení Podmínky
Les Trois Vall... (F)
**
Montgenèvre (F)
****
Valmeinier-Val... (F)
****
Valmorel - St.... (F)
****
Val Thorens (F)
*****

Ubytování ve středisku

Chcete zajistit ubytování v tomto středisku?

Vám ho na míru zajistíme.