L'Alpe d'Huez (1250m - 3330m)

kraj: Isère

L'Alpe d'Huez.jpg L'Alpe d'Huez

Roku 1936 v oblasti Isère ve výšce 1860 m n.m. vzniklo nad údolím Romance na masivu Grandes Rousses jehož vrchol dosahuje výšky 3330 m n.m. středisko L´Alpe d´Huez. Z něj lze spatřit mnoho kilometrů vzdálený národní park Ecrins a mnoho známých hor mezi než patří i král celých Alp Mont Blanc.


Na úzkých silnicích na kterých se jezdí i slavná Tour de France je možno potkat mnoho cyklistů. Do L´Alpe d´Huez proudí i v létě velká spousta turistů. Mnozí z nich míří ke stanici lanovky, aby se dostali k Pic du Lac Blanc, kde si mohou vychutnat nádherný výhled na francouzské Alpy nebo si možná užít i letní lyžování na ledovci Sarenne.


Ve středisku i jeho okolí je rozsáhlá nabídka pěších túr. Jedna z nejkrásnějších stezek vede od l´Alpette (střední stanice lanovky z Vaujany) až k Refuge dela Fare a kolem jezera Lac de Fare a Lac de la Jassea, a  vede k Col du Couard a odtuď zpět k l´ Alpette. Tůra trvá asi 5 hodin. Turistické trasy ve středisku L´Alpe d´Huez jsou současně trasami pro cyklistiku. Celkem se jedná o 25 tras o celkové délce 200 km.


Známé a pověstné je středisko L´Alpe d´Huez díky Tour de France. Nejlepší cyklisté zde často musejí kapitulovat nejčastěji kvůli počasí, které přináší sníh. I když už je po závodě cyklistika je stále nejčastěji diskutovaným tématem ve středisku.


V letním parnu je v L´Alpe d´Huez možnost strávit volný čas v jednom z bazénů, koupališť či krytých areálů. Sportovním nadšencům lze doporučit tenis, volejbal, umělou sáňkařskou letní dráhu, minigolf, rybolov, inline bruslení, létání, paragliding a mnoho dalšího. V oblasti kultury jsou zde připraveny výstavy, kina, muzea, koncerty a další.

Sezóna:
Vzdálenosti:
od Prahy 1223 km, od Brna 1306 km
Map24
Plánovač cest: zadejte svoji adresu pro cestu do střediska

Poloha střediska: zobrazte středisko na mapě
Diskuze ke středisku: 0 příspěvků | zobrazit všechny

HODNOCENÍ

Turistika & nordic walking
****
Cykloturistika
****
Golf
Wellness
***
Adrenalinové sporty
****
Kultura & zábava
***
* S-Guide hodnocení
* Vaše hodnocení
HOT-LINE: 605 358 853
E-MAIL: info@sguide.cz

Okolní střediska

Destinace
Hodnocení Podmínky
L'Alpe d'Huez ... (F)
**
Les Deux Alpes (F)
*****
Les Sept-Laux (F)
***
Villard-de-Lan... (F)
***

Ubytování ve středisku

Chcete zajistit ubytování v tomto středisku?

Vám ho na míru zajistíme.