Chamonix Mont-Blanc (1030m - 3842m)

kraj: Haute Savoie

chamonix 2.jpg Chamonix Mont-Blanc

Středisko Chamonix otevíralo své brány cestovatelům a dobrodruhům již před 250 lety a může být opravdu označeno za ráj milovníků outdoorových sportů. Horská scenérie je jedním z nejdivočejších přírodních útvarů a hora Mont Blanc tiše vládne nad údolím Chamonix.

Lanovky a zubačky dopravují návštěvníky do srdce masivu Mont-Blanc. Oblast vysokých hor umožňuje pozorovat a obdivovat neobvyklá panoramata. A pokuď je to málo je možnost nasednout na helikoptéru a letět nad těmito mystickými hřebeny.

Aiguilles Rouge v oblasti Chamonix, Carlaveyron v Les Houches a Vallon de Berard v oblasti Vallorcine jsou 3 přírodní rezervace, které se rozléhají na ploše 4000 hektarů horského terénu. Tato chráněná oblast je pokladem s řadou jezer, skalních stěn, neobvyklých skalnatých útvarů a přírodních zajímavostí.

Chamonix nabízí neobyčejný výběr ze sportovních aktivit pro začátečníky až pro nadšence, pro každého je zde něco: 350 km značených cyklistických stezek, 40 km tratí pro horská kola, lezení na skalách, rafting, canyoning, paragliding, 18ti jamkové golfové hřiště a mnoho dalšího.

Dětem nabízí údolí Chamonix rovněž možnost vyžití: skvělý park plný dobrodružství, letní tobogán, lezení po skalách, jízda na ponících nebo vyjížďka na oslících – skvělá nabídka pro malé nožičky.

Sportovní centrum s bazény a vodním tobogánem je skvělým útočištěm pro všechny věkové kategorie v době, kdy prší. Kromě vodních sportů nabízí středisko Chamonix možnost využít umělé lezecké stěny, fitness centrum nebo lázně, ledovou dráhu o velikosti olympijské a komplex kina.

Chamonix je pulsující alpské město s nádherným kulturním dědictvím, které poukazuje na bohatou historii. Převorství, alpské farmy, barokní kostely, budovy ve stylu art deco a paláce z období „Zlaté Éry“ tvoří historické dědictví. Kosmopolitní atmosféra v tomto malém městě je úchvatná a okouzlující. V centru Chamonix se nachází nádherné alpské muzeum a centrum výstav.

Kromě Chamonix lze s využitím městské nebo i vlastní dopravy poznávat okolní vesničky, které mají individuální identitu a šarm.

Milovníci nakupování naleznou v centru města malou náhradu velkých nákupních center – na pěší zóně lze najít širokou nabídku atraktivních butiků.

Údolí Chamonix nabízí širokou gastronomii od rustikálních horských restauracích, které servírují savojské speciality po restaurace ohodnocené průvodcem Michaelin, od mezinárodních jídel po novou moderní kuchyni.

Oblast Mont Blanc vytvořila nový 72hodinový pas, který umožňuje návštěvníkům obkroužit Mont Blanc veřejnou dopravou. Hranice mezi Francií, Švýcarskem a Itálií s tímto pasem neplatí.

 

Sezóna:
Vzdálenosti:
od Prahy 979 km, od Brna 1183 km
Map24
Plánovač cest: zadejte svoji adresu pro cestu do střediska

Poloha střediska: zobrazte středisko na mapě
Diskuze ke středisku: 0 příspěvků | zobrazit všechny

HODNOCENÍ

Turistika & nordic walking
***
Cykloturistika
***
Golf
Wellness
***
Adrenalinové sporty
**
Kultura & zábava
***
* S-Guide hodnocení
* Vaše hodnocení
HOT-LINE: 605 358 853
E-MAIL: info@sguide.cz

Okolní střediska

Destinace
Hodnocení Podmínky
Courmayeur (I)
***
Le Grand Massi... (F)
****
Les Portes du ... (F)
*****
Verbier - ledo... (CH)
***

Ubytování ve středisku

Chcete zajistit ubytování v tomto středisku?

Vám ho na míru zajistíme.