Auron (1600m - 2450m)

kraj: Alpes du Sud

auron photo.jpg Auron

Středisko Auron je často nazváno horou mezi sněhem a sluncem. Nachází se za branami národního parku Mercantour v nadmořské výšce 1600m. Bylo založeno v roce 1937 a dnes je vyhledávaným alpským střediskem slibující svým zákazníkům uvolnění i čilý turistický ruch.


Na své si zde přijdou hlavně milovníci hor a pěších výletů. Ti mohou těžit ze známé trasy GR5 spojující Amsterodam a Menton. Cesta Le Tour des Crêtes otvírá bránu k unikátnímu panoramatu přecházejícímu přes legendární vrcholek La Donnas, až ke kříži na vršku de Bercia, který středisku dominuje. Ti smělejší se mohou odvážit ke zdolávání cesty la Via Ferrata „La Traditionnelle“ lákavě situované v chráněném prostředí divoké přírody.


Pro rozptýlení a sdílení nezapomenutelných zážitků s vašimi blízkými Vás středisko Auron neustále obklopuje rozsáhlou nabídkou volnočasových aktivit. Vybere si opravdu každý. Mezi tradiční lákadla patří sportovní aktivity, jako horolezectví, plavání v místním plaveckém bazénu, tenis, stolní tenis, posilovnu nebo fitness. Čas můžete však věnovat aktivitám i méně obvyklým, jako lukostřelba, golf, aquagymnastika, judo či skok na trampolíně. Nudit se zde rozhodně nebudou příznivci nesportovních činností. Nedaleká vesnice Saint – Étienne de Tinnée nabízí mnoho muzeí, restaurací, ale také farní kostely a 7 vytříbených kaplí.


Ve středisku Auron jistě oceníte i nadstandardní služby především pro dámy – najdete zde salon krásy, kadeřníka i obchody. Pro rodiny s dětmi jsou zde k dispozici dětská hřiště.

Sezóna:
Vzdálenosti:
od Prahy 1210 km, od Brna 1321 km
Map24
Plánovač cest: zadejte svoji adresu pro cestu do střediska

Poloha střediska: zobrazte středisko na mapě
Diskuze ke středisku: 0 příspěvků | zobrazit všechny

HODNOCENÍ

Turistika & nordic walking
***
Cykloturistika
***
Golf
**
Wellness
**
Adrenalinové sporty
***
Kultura & zábava
***
* S-Guide hodnocení
* Vaše hodnocení
HOT-LINE: 605 358 853
E-MAIL: info@sguide.cz

Okolní střediska

Destinace
Hodnocení Podmínky
Isola 2000 (F)
***
Le Sauze (F)
***
Les Orres (F)
***
Pra-Loup a La ... (F)
****
Valberg (F)
***

Ubytování ve středisku

Chcete zajistit ubytování v tomto středisku?

Vám ho na míru zajistíme.